Etykieta

Savoir-vivre, czyli dobre maniery, znajomość obowiązujących powszechnie reguł grzecznościowych, zasad, etykiety, zwyczajów. Wyrażenie to pochodzi z języka francuskiego i jest połączeniem słów: „wiedzieć”, „żyć”. Stąd można je przetłumaczyć jako sztukę życia. Najogólniej, zasady savoir-vivre to:
– uprzejmość
– życzliwość

– lojalność
– uśmiech
– dyskrecja
– grzeczność
– punktualność
– takt
– maniery
– wygląd zewnętrzny.

Zasady savoir-vivre ułatwiają kontakty społeczne, powodują, że swoim zachowaniem nikogo nie urazimy, nie skrzywdzimy. Przyjemniej się żyje, spotyka, pracuje, negocjuje z człowiekiem kulturalnym. Nikt nie lubi ludzi opryskliwych, nieumiejących się zachować, nietaktownych i nielojalnych. Podstawy dobrego zachowania wynosimy z rodzinnego domu. Czasem jednak to za mało.

Nasza oferta

Dobrych manier można się nauczyć. Trzeba tylko pamiętać, że nie należy traktować ich jako jedynie zewnętrznej formy, wykwintnego dodatku, gdyż można narazić się na sztuczność i śmieszność w zachowaniu. Muszą stać się częścią nas, tak naturalną, jakbyśmy się z nimi urodzili.

Zespół Eleganti Exclusive Weddings and Events specjalizuje się w eleganckich ślubach i przyjęciach, z zachowaniem zasad etykiety. Chcielibyśmy z Państwem podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem, w związku z tym zapraszamy na szkolenia z dobrych manier. Zapraszamy osoby w każdym wieku, chcące poznać zasady ogólne, etykietę biznesu, savoir-vivre z kontaktach damsko-męskich, etykietę ślubną itp. Przedstawiamy Państwu naszą ofertę, jednak każde spotkanie dostosowujemy indywidualnie do potrzeb konkretnego klienta, zarówno treściowo, jak i merytorycznie a także czasowo i objętościowo.

Dlaczego warto znać zasady savoir-vivre?

Zawsze warto dbać o takt i dyplomację ponieważ:

– pokazujesz w ten sposób, że nie są ci obce zasady właściwego zachowania się
– twój rozmówca czuje, że szanujesz go i traktujesz w sposób, na jaki zasługuje
– nie dotyczą cię sytuacje, w których denerwujesz się ponieważ nie wiesz, w jaki sposób się zachować
– zapiszesz się pozytywnie w oczach osób, z którymi przebywasz.